اگر در حال حاضر از خدمات شرکت اپل بهره میبرید، پس قطعا یک اپل آیدی دارید. در این صورت شما نیازی به ساخت اپل آیدی جدید ندارید؛ اما اگر مطمئن نیستید که اپل آیدی دارید یا خیر، در این مطلب آموزش ساخت اپل آیدی برای شما شرح داده خواهد شد. پس با ما همراه باشید.

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی یک حساب کاربری است که به شما اجازه میدهد تا به خدمات اپل دسترسی داشته باشید؛ خدماتی چون آی کلود (iCloud)، اپ استور (App Store)، آی ونز (iTunes Store)، اپل موزیک (Apple Music) و … . ساخت اپل آیدی کاملا رایگان است. برای ساخت آن، تنها به یک آدرس ایمیل و رمز عبور نیاز دارید. پس از ساخت آن، تمام اطلاعات پرداختی، امنیتی و مخاطبان برای شما ایمیل خواهد شد.

به زبان ساده تر، اپل آیدی شناسنامه دیجیتالی کاربران شرکت اپل است. شما تنها با داشتن اپل آیدی قادر خواهید بود تا به امکانات و خدمات ارائه شده  شرکت اپل دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، برای خرید موسیقی از اپل موزیک، اجاره فیلم از اپل تی وی (Apple TV)، خرید و استفاده از اپلیکیشن یا بازی های موجود روی دستگاه های iOS یا Mac و خرید از اپل استور، به اپل آیدی نیاز پیدا خواهید کرد.

همانطور که گفته شد، ساخت اپل آیدی رایگان و راحت میباشد. همچنین اینکه آن را کجا ساخته اید، اهمیتی ندارد. تنها نکته ای که مهم است، این است که اطلاعاتتان را بخاطر سپرده باشید تا بتوانید از هر دستگاهی وارد اپل آیدی خود شوید. تنها در این شرایط قادر خواهید بود تا حساب خود را مدیریت کنید یا رمزعبورتان را عوض نمایید.

در ادامه مراحل ساخت اپل آیدی بر روی آیفون (iPhone) و آی پد (iPad) را برای شما شرح خواهیم داد.

مراحل ساخت اپل آیدی

مراحل ساخت اپل آیدی

 

اپل آیدی نه تنها به شما اجازه دسترسی به اپلیکیشن ها و نرم افزارهای موجود بر روی گوشی های آیفون، کامپیوترهای مک و آی پدها را میدهد، بلکه به وسیله آن میتوانید اطلاعاتتان را همگام سازی کنید؛ اطلاعاتی نظیر مخاطبان، تقویم، نشانک ها، یادآورها و … . در واقع اپل آیدی تنها یک حساب است؛ اما مانند کلیدی است که مسیر شما را برای استفاده از هر نوع خدماتی از این شرکت باز میکند.

هنگامی که یک آیفون یا آی پد را خریداری میکنید، به هنگام مرتب سازی تنظیمات از شما برای ادامه کار اپل آیدی میخواهد. اگر هم که نداشته باشید لینکی را در اختیارتان قرار میدهد تا بتوانید آن را بسازید. این مرحله کاملا اختیاری است؛ اما اگر شما نیز میخواهید مانند دیگر افراد به همه امکاناتی که شرکت اپل برای کاربران خود فراهم آورده است دسترسی داشته باشید، میتوانید با کمک مراحلی که در این بخش شرح میدهیم، یک اپل آیدی جدید برای خود بسازید.

 1. در ابتدا وارد اپلیکیشن Setting یا تنظیمات بر روی گوشی یا تبلت خود شوید.
 2. سپس در بالای صفحه، قسمت Sign in to your iPhone را لمس کنید.
 3. روی جمله آبی رنگ Don’t have an Apple ID ضربه بزنید.
 4. در این بخش سیستم به شما برای ساخت اپل آیدی کمک میکند؛ یعنی میتوانید روی قسمت Create Apple ID ضربه بزنید و پروسه ساخت حساب خود را آغاز نمایید.
 5. نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و تاریخ دقیق تولدتان را در بخش موردنظر وارد کنید.
 6. شما میتوانید ایمیل آدرسی که هم اکنون استفاده میکنید را وارد نمایید و هم یک ایمیل جدید و رایگان با آدرس iCloud دریافت کنید. برای مثال، example@icloud.com.
 7. یک رمز عبور یا پسورد برای حساب خود انتخاب و در بخش موردنظر وارد کنید. این رمز را برای بار دوم نیز وارد نمایید تا تایید گردد.
 8. سوال های امنیتی را انتخاب کنید و پاسخ آن ها را در بخش جواب یادداشت نمایید.
 9. در این بخش به صفحه قوانین و مقررات (Terms and Conditions) هدایت میشوید. پس از مطالعه آنها در صورتی که موافق هستید بر روی کلمه Agree (موافق) که در پایین صفحه نمایش و سمت راست واقع شده است، ضربه بزنید.
 10. در این مرحله انتخاب کنید که آیا میخواهید اطلاعات موجود بر روی گوشی آیفون یا تبلت آی پدتان را در حسابتان وارد نمایید یا خیر.
 11. مرحله آخر مربوط به ویژگی یافتن تلفن همراه شما یا Find my iPhone است. در این بخش iOS از شما میپرسد که آیا میخواهید این ویژگی را فعال کنید یا خیر. ولی ما به شما پیشنهاد میکنیم که بر روی کلمه OK ضربه بزنید. فعالسازی آن قطعا روزی به درد شما خواهد خورد.

ساخت اپل آیدی شما در آیفون یا آی پد به پایان رسید. حال شما یک آیدی در شرکت اپل دارید که میتوانید نه تنها از طریق تلفن همراه و تبلت، بلکه دیگر دستگاه های این شرکت به آن دسترسی داشته باشید و آن را مدیریت نمایید.

حال که ساخت اپل آیدی با استفاده از آیفون و آیپد را آموزش دیدید، آیا میتوانید از طریق اپ استور نیز آن را بسازید؟

ساخت اپل آیدی به وسیله اپ استور

اگر هنوز از اپ استور (App Store) روی آیفون یا آی پدتان استفاده نکرده اید، پس میتوانید از طریق آن برای خود اپل آیدی بسازید؛ یعنی با همان استفاده اول، اپلیکیشن به  شما برای ساخت اپل آیدی کمک میکند.

برای دانلود یا خرید از اپ استور نیاز دارید تا به حساب خود وارد شوید؛ یعنی اپل آیدی داشته باشید. وقتی برای اولین بار اپ استور را باز میکنید، از شما میخواهد به حساب خود وارد شوید و اگر هم حسابی ندارید، یک اپل آیدی جدید برای خودتان بسازید. اگر اپل آیدی ندارید، روی کلمه Create New Apple ID ضربه بزنید. درواقع بدون اینکه نیازی به کارت اعتباری داشته باشید، سیستم شما را برای ساخت اپل آیدی کمک میکند. در ادامه با مراحل ساخت آن از طریق اپ استور آشنا میشویم.

در ابتدا اطمینان حاصل کنید که از حساب iCloud تان خارج شده اید.

 1. اپلیکیشن اپ استور را باز کنید.
 2. روی کلمه Create New Apple ID که در پایین صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید.
 3. آدرس ایمیلی که در حال حاضر از آن استفاده میکنید را وارد کنید؛ سپس یک رمز عبور یا پسورد قوی برای حسابتان انتخاب کنید. پس از اتمام ساخت اپل آیدی، آدرس ایمیل و رمز عبور همان username و password شما خواهند بود؛ بنابراین آنها را به درستی وارد نمایید.
 4. کشورتان را انتخاب کنید. اطلاعات این مرحله برای آدرس صورت حساب شما خواهد بود.
 5. در قسمت بعدی، شرایط و مقررات (Terms and Conditions) استفاده از اپل آیدی برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر با آنها موافق بودید، روی کلمه Agree ضربه بزنید.
 6. نام، نام خانوادگی و تاریخ تولدتان را وارد نمایید. اگر هم دوست دارید تا در مورد خبرهای جدید اپل مطلع شوید، در این قسمت آن را مشخص کنید.
 7. در این بخش اطلاعات کارت اعتباری و صورت حسابتان را وارد کنید؛ اما اگر در زمان ساخت اپل آیدی نمیخواهید راه پرداختی را مشخص کنید، روی دکمه None ضربه بزنید.
 8. شماره تلفتان را وارد و تایید کنید.
 9. اپل برای شما یک ایمیل تاییدیه به آدرس ایمیلتان میفرستد. روی لینک تایید یا verification که در ایمیل فرستاده شده است، کلیک کنید.
 10. در این مرحله، اپل آیدی شما آماده استفاده است.

همانطور که دیدید، ساخت اپل آیدی پروسه ای رایگان و ساده میباشد. اگر شما نیز قصد دارید تا از امکانات و خدمات ارائه شده توسط شرکت اپل استفاده کنید، بنابراین به سرعت مراحل عنوان شده را طی کنید تا حسابتان سریعا ساخته شود.

 • اطلاعات متقاضی - هزینه ساخت اپل ایدی 55,000 تومان

 • Date Format: YYYY slash MM slash DD