شرایط خرید اقساط-گوشی قسطی

شرایط خرید اقساط

پیشرفت دنیای فناوری باعث شده است زندگی افراد با چندین سال پیش بسیار فرق کند. امروزه دستگاه‌های هوشمند از جمله گوشی‌های هوشمند در روند روزانه زندگی ما تاثیر بسزایی به جا گذاشتند.

این کامپیوترهای جیبی دیگر تنها برای برقراری تماس یا فرستادن پیامک نیستند، بلکه حالا روی هر کدام اپلیکیشن‌های متعددی نصب می‌کنیم تا بهتر کارهایمان را انجام دهیم.

همچنین بیشتر افراد با خرید یک گوشی خوب دیگر نیازی به یک دوربین دیجیتال ندارند. اما باید توجه کرد هزینه‌های فعلی زندگی بسیار زیاد شده است تا مدیریت آن برای افراد سخت‌تر شود.

به همین دلیل پیدا کردن یک فروشگاه با طرح فروش قسطی گوشی موبایل نیاز تمام کسانی است که دوست دارند بیشتر روی هزینه‌های خود مدیریت داشته باشند و همچنین پول هنگفتی را ناگهان پرداخت نکنند. هر یک از فروشگاه هایی که شما برای خرید قسطی موبایل به آنها مراجعه کنید شرایط خرید قسطی آنها با یکدیگر متفاوت است.

چرا باید گوشی قسطی بخریم؟

ابتدا و مهم‌تر از هر چیزی همانطور که اشاره کردیم قیمت‌های کالاها و اجناس مختلف که در زندگی خود به آن نیاز داریم بسیار زیاد شده است. بنابراین خرید نقدی در توان اکثر خانواده‌ها نیست و دنبال فروشگاه‌هایی می‌گردند که فروش اقساطی گوشی موبایل را دارند.

شرایط خرید اقساط گوشی موبایل یا هر کالای دیگر به این شکل است که خریدار باید قسمت اندکی از پول کالا را نقد پرداخت کند و سپس با جلب اعتماد و تعهد مبلغ باقیمانده را به صورت قسط در بازه‌های زمانی مشخص می‌پردازد.

مبلغ هر قسط و تاریخ پرداخت آن نیز مشخص است.

اجازه دهید ببینیم شرایط خرید و فروش اقساط موبایل برای خریدار و فروشنده چه مزایایی دارد.

خریدار

به عنوان یک خریدار گوشی‌تان خراب شده است و برای انجام کارهای خود به آن نیاز دارید. از طرفی بودجه فعلی‌تان اجازه خرید را نمی‌دهد.

اگر نیاز به خرید یک کالا مانند گوشی موبایل پیش بیاید ولی برای پرداخت قیمت آن بودجه‌مان کم باشد، بهترین راه خرید موبایل قسطی است.

به عبارت دیگر بخشی از قیمت گوشی را می‌دهیم و سپس با تعیین مبلغ و زمان‌های مشخص از سوی فروشنده، اقساط آن را پرداخت می‌کنیم.

فروش اقساطی موبایل به خریدار اجازه می‌دهد نگران پرداخت قیمت بالای آن نباشد و از سوی دیگر یک برنامه‌ریزی بلندمدت برای پس‌انداز و پرداخت اقساط باقیمانده در نظر بگیرد.

زمانی که قسمتی از پول گوشی را به شکل نقد می‌پردازیم و تعهد می‌دهیم مقدار باقیمانده را به صورت اقساط پرداخت خواهیم کرد، آن را فورا تحویل می‌گیریم و می‌توانیم استفاده کنیم.

بعضی از فروشگاه‌های با طرح فروش اقساطی موبایل شرایطی برای پرداخت کل هزینه به صورت اقساط دارند تا مشتری حتی مجبور به پیش پرداخت و هزینه اولیه نباشد.

یکی دیگر از مزایای شرایط خرید اقساط موبایل کم شدن فشار و نگرانی‌های مالی از روی دوش خریدار است. تصور کنید باید گوشی خود را به هر دلیلی عوض کنید، ولی از سوی دیگر هزینه‌هایی دارید که نمی‌توانید نادیده بگیرید.

فروشگاه‌هایی که فروش موبایل به صورت اقساط انجام می‌دهند، به شما اجازه می‌دهند خرید راحتی را تجربه کنید، سایر هزینه‌هایتان را نیز مدیریت کنید و اقساط را در درازمدت بپردازید.

فروشنده

از جمله مزایای فروش اقساطی موبایل برای فروشنده می‌توانیم بگوییم او با این کار می‌تواند با محاسبه هزینه‌های تامین پول از سرمایه‌گذاران، در درازمدت پولی بیشتر از بهای نقدی کالا از خریدار بگیرد.

از جمله مزایای دیگر فروش موبایل به صورت اقساط این است که انجام آن برای فروشنده مانند یک تبلیغ است و شهرت فروشگاهش را بالا می‌برد. به عبارت دیگر، مشتریان آن شرایط راحتی برای خرید خواهند داشت، تعداد مشتریان بالا می‌رود، حجم فروش فروشنده بیشتر می‌شود و در واقع کسب‌وکار او رونق بیشتری پیدا می‌کند.

بنابراین انجام این کار برای هر دو طرف مانند یک معامله دو سر برد است.

شرایط فروشنده‌ها برای فروش اقساطی موبایل

تعداد زیادی از فروشندگان شرایط زیر را به خریداران خود برای خرید قسطی موبایل اعلام می‌کنند.

 • پرداخت قسمتی از پول در ابتدا: اغلب بخشی از قسمت هزینه گوشی (فروشنده آن را مشخص می‌کند) پیش از تحویل گوشی از خریدار دریافت می‌شود.
 • چک یا سفته: خدماتی که فروشنده در اختیار خریدار قرار می‌دهد با دریافت چک یا سفته به عنوان ضمانت پرداخت یا راه وصول اقساط خواهد بود.
 • اعتبار مالی یا ضامن: اغلب دیده شده است بعضی از فروشگاه‌های فیزیکی موبایل یا سایر کالاها برای فروش اقساطی موبایل به قیمت بالا از خریدار می‌خواهند یک ضامن معتبر معرفی کند. مشتری با معرفی چنین فردی تضمین می‌دهد اقساط خود را به موقع پرداخت خواهد کرد.

آیا خرید گوشی قسطی هوشمندانه است؟

همانطور که متوجه شدید فروش اقساطی موبایل برای فروشنده مزایایی دارد و خریدار نیز بی‌بهره نیست. بنابراین تصمیم در این مورد فقط به خودتان بستگی دارد که شرایط خرید اقساط را بپزیرید یا نه. برخی اشخاص اصلا دوست ندارند پای قسط را به زندگی خود باز کنند، در حالی که عده دیگر دوست دارند برای خرید یک گوشی موبایل خوب تا حتی یک سال قسط دهند.

از طرف دیگر باید بگوییم نوسانات شدید بازار موبایل و بالا رفتن نرخ ارز باعث شده است کمتر کسی بتواند گوشی‌های برند را با پرداخت وجه نقد کامل بخرد. بنابراین بهترین تصمیم ظاهرا خرید از فروشگاهی است که فروش اقساطی موبایل دارد.

فقط باید زمان خرید به مبلغ اقساط نگاه کنید، بدون شک برای خرید گوشی‌های پرچم‌دار ممکن است مجبور شوید ماهیانه حتی میلیونی قسط بپردازید.

همچنین باید توجه کنید هیچ فروشنده‌ای مشتری را وادار به خرید گوشی قسطی نمی‌کند.

زمان خرید موبایل قسطی باید همچنین به سودی که فروشنده برای اقساط در نظر گرفته است، توجه کنید. شرایط ایده‌آل فروش موبایل به صورت اقساط پرداخت 30 تا 50 درصد مبلغ آن در ابتدا و سپس اقساط بلندمدت با سود 15 درصد است.

فروش اقساطی موبایل به روش باندلینگ

پس از توضیحات بالا نگاهی نیز به اپراتورهای مخابراتی می‌اندازیم که فروش اقساطی موبایل یکی از خدمات آن‌ها بوده است. در واقع خرید از اپراتورها به روش باندلینگ انجام می‌شود و آن را در تمامی کشورها می‌بینیم.

در این روش بین اپراتورهای تلفن همراه با تعدادی از برندهای تولیدکننده گوشی‌های هوشمند قراردادی بسته می‌شود تا براساس آن بسته یک گوشی و سیم‌کارت با مقدار مشخصی از اعتبار (اینترنت، مکالمه و پیامک) در قالب طرح فروش اقساطی موبایل در اختیار کاربر قرار گیرد.

در حقیقت در این نوع معامله هر سه طرف سود می‌کنند. شما به عنوان مشتری موظف هستید تعهدات خود را رعایت کنید و بعد از مدت زمان مشخصی گوشی و سیم‌کارت اصطلاحا آنلاک می‌شوند و کاملا در اختیار شما قرار می‌گیرد. اجازه دهید برای درک بهتر ماجرا اپراتورهای مهم کشور را که فروش اقساطی موبایل داشتند، بررسی کنیم.

همراه اول

اپراتور برتر کشور یعنی همراه اول به عنوان اولین اپراتور تصمیم به فروش اقساطی موبایل به صورت باندلینگ گرفت. این اپراتور برای این کار شرکت شیائومی را انتخاب کرد و گوشی‌های هوشمند این برند چینی را با اقساطی که مدت زمان آن یک سال بود، در اختیار مشترکان خود گذاشت.

خریدار گوشی قسطی شیائومی به همراه آن موظف به استفاده از سیم‌کارت همراه اول بود که یک اعتبار اولیه مشخص از نظر اینترنت، پیامک و مکالمه داشت. این اپراتور در حال حاضر این طرح را متوقف کرده است.

ایرانسل

ایرانسل دومین اپراتور با هدف فروش اقساطی موبایل بود که برای رقابت با همراه اول تصمیم به انجام آن گرفت. این شرکت گوشی‌های گلکسی اس 7  و گلکسی اس 7 اج سامسونگ را به همراه یک سیم‌کارت با اعتبار اولیه 15 گیگابایت اینترنت (با فرصت استفاده 3 ماهه) و 96 گیگابایت اینترنت (با فرصت استفاده 12 ماهه) در اختیار کاربران خود گذاشت.

خریداران موظف بودند به ازای پرداخت اقساط چک بدهند و دسته چک باید به اسم خودشان بود. علاوه بر این، ملزم به ارائه فیش حقوقی بودند.

ایرانسل نیز مانند همراه اول دیگر این طرح را ادامه نداد و در حال حاضر طبق اخباری که دی‌ماه 98 منتشر شد، هر دو شرکت طی یک تفاهم‌نامه به همراه پست‌بانک متعهد به حمایت از تولید و عرضه گوشی تلفن همراه توسط تولیدکنندگان داخلی و همچنین ارائه خدمات فروش اقساطی موبایل به مردم ایران شدند.

بدون شک کمی طول می‌کشد تا این طرح به اجرا برسد.

یک نکته‌ای که باید اشاره کنیم تصمیم افراد زمان خرید موبایل قسطی است. دسته‌ای از افراد تنها برای این که مالکیت گوشی یک برند معروف را داشته باشند به فروشگاه‌هایی که فروش اقساطی موبایل دارند مراجعه می‌کنند.

در حالی که گوشی‌های میان‌رده نیز جوابگوی نیاز اکثر افراد است و خرید قسطی آن‌ها به مراتب از نظر مالی به ‌صرفه‌تر است. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما به بودجه خود نگاه کنید و الکی زیر بار اقساط سنگین نروید.

شرایط فروش اقساطی موبایل در ایمن همراه

ایمن همراه یکی از بزرگترین مراجع فروش و توزیع کالاهای دیجیتال است که فروش موبایل به صورت اقساط یکی از خدمات آن است. به عنوان یک خریدار از روش‌های زیر می‌توانید برای خرید گوشی قسطی اقدام کنید:

طرح ایمن ۱

این طرح ویژه تمامی صنوف و مشاغل و شهروندان محترم است. فروش در طرح ایمن یک توسط شرکت انجام میگیرد و تا سقف ۵ میلیون تومان می باشد. این میزان بر اساس اعتبار حساب شخص، یک سوم به صورت پیش پرداخت و الباقی طی ۶ قسط تسویه خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای خرید اقساط :

 • تکمیل فرم اولیه برای استعلام و ارسال برای پشتیبانی شرکت
 • ارسال تصویر چک صیادی
 • تصویر کارت ملی
 • پرینت ۳ ماه حساب جاری دسته چک
 • دریافت چکهای اقساط بصورت ماهیانه

تذکر: در طرح ایمن ۱ به ازای هر قسط حتما یک چک دریافت میگردد.

طرح ایمن ۲

این نوع از فروش توسط شرکت انجام خواهد گرفت که  ۳۰ درصد از مبلغ کل به صورت نقدی و مابقی طی ۶ الی ۱۲ قسط  تسویه خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای خرید اقساط :

 • دانلود فرم و تکمیل فرم و ارسال برای پشتیبانی شرکت
 • کپی شناسنامه
 • آخرین فیش حقوقی
 • قبض محل سکونت
 • پرینت ۳ ماهه حساب

در صورت ارائه کسر از حقوق و پذیرش آن توسط شرکت، هنگام خرید یک برگ سفته نیز از شما دریافت میگردد و بدیهی است پس از پایان اقساط سفته به شما عودت داده میشود. در نظر داشته باشید که در حالتی که شرایط خرید اقساط با گواهی کسر از حقوق پردازنده اقساط خود شما هستید و قسط از حقوق شما کسر نمیگردد و اخذ گواهی توسط شرکت تنها جهت تضمین پرداخت قسط توسط شما میباشد.

طرح ایمن ۳

مناطق ارسال در شهر تهران

 • شمال تا محدوده کاشاناک
 • جنوب تا محدوده باقر شهر و پاسگاه نعمت آباد
 • غرب تا محدوده چیتگر
 • شرق تا محدوده حکیمیه

شهرهای اطراف تهران

پرند، اسلامشهر، رباط کریم، پردیس، دماوند، شمیرانات، لواسانات، شهریار، اندیشه، شهر قدس، ملارد، سرآسیاب، مارلیک، چهاردانگه،بهارستان، واوان، نسیم شهر،نصیر شهر، شاهد شهر ، صباشهر، رود هن، بوم هن، جاجرود، گیلاوند، فردوسیه، امیریه، وحیدیه

مناطق ارسال در شهر کرج

 • جنوب تا محدوده مهرشهر (کیانمهر)
 • غرب تا محدوده بلوار خوارزمی
 • شرق تا محدوده شهرک جهان‌نما

مناطق ارسال شهر مشهد

 • شمال تا محدوده بزرگراه شهید چراغیچی و آزادی
 • جنوب تا محدوده بزرگراه غدیر
 • غرب تا محدوده بزرگراه کلانتری
 • شرق تا محدوده بزرگراه بابانظر

مناطق ارسال شهر اصفهان

 • شمال تا محدوده بزرگراه شهید چمران (ردانی پور)
 • جنوب تا محدوده بزرگراه شهید کشوری (شهدای صفه، آقارب پرست)
 • غرب تا محدوده بزرگراه شهید خرازی (خیام، حبیب‌الهی، میثمی)
 • شرق تا محدوده بزرگراه شهید آقابابایی (صیاد شیرازی، همت)

مناطق ارسال شهر قم

 • شمال تا محدوده بزرگراه امام علی
 • جنوب تا محدوده بلوار قائم (حضرت خدیجه، کریمی، صفاشهر)
 • غرب تا محدوده بزرگراه امام علی
 • شرق تا محدوده بزرگراه امام علی

این نوع از فروش توسط شرکت انجام خواهد گرفت تا سقف ۶ میلیون تومان براساس اعتبارحساب شخص بدون پیش پرداخت و طی ۱۲ قسط تسویه خواهد شد.

فقط کافیست شما تصویر مدارک مربوط به هویت و گردش حساب خود را در پروفایل کاربری آپلود کنید.

لازم به ذکر است این مدارک صرفاً برای اولین خرید است. در صورت بالا بودن نمره اعتبار در خریدهای بعدی ازایمن همراه  لزومی به ارسال دوباره مدارک وجود ندارد.

جزئیات اطلاعات و مدارک مورد تأیید واحد اعتبارسنجی :

تأیید هویت:

تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر شناسنامه

توجه خیلی مهم: دقت کنید حتماً کارت ملی باید جدید بوده یا رسید تعویض داشته باشد.

تایید شغل:

پرینت گردش حساب ۳ ماهه آخر با مهر و امضای شعبه

توجه : فقط ارسال تصویر صفحه اول و دو صفحه آخر پرینت گردش حساب لازم است

به این نکات دقت کنید :

 • نکته ۱: لازم به ذکر است در هنگام ارسال قرارداد کارت اعتباری خرید لازم است متقاضی اصل تمامی مدارکی که تصویر آن‌ها را ارسال کرده همراه خود داشته باشد.
 • نکته ۲: ایمن همراه به میزان دو برابر بدهی خریدار به عنوان ضمانت سفته دریافت می‌کند. تهیه سفته برعهده ایمن همراه بوده و هزینه آن به مبلغ ثابت ۱۰.۰۰۰ تومان بر عهده مشتری است.